20221109_100957

“Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana…”- takimi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 104.rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W czasie uroczystości społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Energetyków uroczyście odśpiewała “Mazurka Dąbrowskiego” oraz “Rotę”. Uczniowie klasy 5b przybliżyli historię Polski oraz jej drogę do wolności. Podczas akademii można było obejrzeć także występ mażoretek, posłuchać mniej znanych, ale pięknych pieśni patriotycznych. Oprócz uczniów kl.5b w akademii wzięli udział uczniowie z kl.5a, 6a, 8b i 8c oraz 4a. Piątoklasiści wzruszali i skłaniali do refleksji nad kondycją współczesnego Polaka- patrioty. Zwrócili uwagę na zagadnienia związane z wolnością, pokojem, życzliwością czy szacunkiem do drugiego człowieka. Całość imprezy zakończył happening do znanego utworu polskiego zespołu T. Love pt. ”Nie, nie, nie”. Na koniec akademii głos zabrała P. Dyrektor.