W dniu 09.06.2016 roku uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa, IVb, Va, VIa i VIb wzięli udział w spotkaniach z p. Grzegorzem Elżakowskim, pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, które dotyczyły bezpiecznego wypoczynku dzieci podczas wakacji. Pan G. Elżakowski poinformował uczniów między innymi o zasadach bezpiecznego poruszania się w najbliższej okolicy, bezpiecznego wypoczynku podczas wyjazdów np. w góry czy nad morze. Zwrócił uwagę dzieciom, aby zachowywały bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi. Poinformował, w jaki sposób i do kogo zwracać się o pomoc, gdy zaistnieje taka potrzeba. Przypominał także o numerze telefonu alarmowego oraz powiedział, w jakich sytuacjach korzystać z niego. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.