Dnia 19 czerwca 2017r. uczniowie klasy IIA, IB i IA wystawili przedstawienie przygotowane w ramach realizacji projektu gimnazjalnego.
W celu zaliczenia projektu uczniowie podjęli się szeregu zadań. Część z nich tłumaczyła scenariusz z języka angielskiego na język polski, później uczniowie wykonali kukiełki i przygotowali scenografię. Aby zaliczyć projekt, musieli też zademonstrować publicznie efekty swej pracy, czyli pokazać samo przedstawienie. Dzięki pracy nad projektem uczniowie doskonalili umiejętności współpracy w grupie, rozwijali umiejętność rozwiązywania problemów, szukania ciekawych rozwiązań, brania odpowiedzialności za powierzone im zadania. Przy okazji mogli pobawić się w …teatr.
Spektakl pt. „Jaś i Małgosia- bajka nie tylko dla dzieci” obejrzeli uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej, klasa I A i B gimnazjum oraz część nauczycieli. Dzieci żywo reagowały na to, co dzieje się na „scenie”, a sami odtwórcy…dobrze się bawili. Przedstawienie podobało się wszystkim widzom, którzy nagrodzili aktorów gorącymi brawami.Nie zabrakło zabawnych wpadek, które będziemy wspominać wiele razy… z uśmiechem oczywiście.

Skład grupy projektowej:
1. Amelia Cichoń