IMG_20180427_135915W dniu 27.04.2018 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Galicja dla Niepodległej”. Wzięło w nim udział 53 uczniów z klas V-VII stalowowolskich szkół podstawowych. Każdy z uczestników przygotował do recytacji jeden, wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Nasze Miasto oraz Stowarzyszenie Literackie „Witryna”. Patronem honorowym oraz fundatorem nagród był przewodniczący Rady Miasta Stalowa Wola Stanisław Sobieraj oraz Powiat Stalowowolski. Patronat medialny nad konkursem objął portal StaloweMiasto.pl. Konkurs „Galicja dla Niepodległej” był jednym z kilku etapów projektu kulturalno-historycznego „Droga do niepodległości wiodła przez Galicję”, który nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

IMG_20180427_140103Celami konkursu była: popularyzacja poezji patriotycznej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. W skład jury weszli: Łukasz Banasik (prezes stowarzyszenia Nasze Miasto), Agnieszka Bulicz (prezes Stowarzyszenia Literackiego ,,Witryna”) i Beata Sudoł- Kochan (członek Stowarzyszenia Literackiego ,,Witryna”).

Cieszymy się bardzo,

ponieważ I miejsce w konkursie

zajęła Izabela Rogala, uczennica klasy VIIa naszej szkoły.

Izie serdecznie gratulujemy !!!