7 listopada 2013r. uczniowie kl. IIIA i IIIB mieli okazję obejrzeć  spektakl pt. ”Antygona”  przygotowany w oparciu o dzieło starożytnego dramaturga Sofoklesa, w transkrypcji Helmuta Kajzara i w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Przedstawienie zostało wykonane przez aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Projekt internetowego teatru to inicjatywa Telewizji Polskiej SA. Transmisje spektakli odbywają się „na żywo”. Przedsięwzięcie realizowane jest od października ubiegłego roku i w pierwszej kolejności dociera do placówek w małych miejscowościach. Inicjatorzy chcą w ten sposób wpłynąć na wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć i edukację artystyczną.

29 listopada uczniowie klas młodszych będą mogli obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Tymoteusz wśród ptaków”.

Edyta Zakrzewska