20171214_103710Program jest realizowany w ciągu całego roku szkolnego 2017/2018. Jego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Celem programu jest zrealizowanie scenariuszy zajęć, które zostały stworzone przez naukowców i ekspertów Uniwersytetu dzieci. Materiały przygotowane są na bazie Metody Pytań i Doświadczeń. Jej celem jest kształcenie myślenia naukowego, opartego na stawianiu pytań badawczych, przeprowadzenie procesu badawczego oraz wyciąganie wniosków z przeprowadzonych badań. Metoda jest oceniona pozytywnie przez Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.
Dzięki zajęciom uczniowie rozwijają przede wszystkim umiejętności społeczne, takie jak: umiejętność współpracy w grupie, umiejętność dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, branie odpowiedzialności za powierzone zadania itp.

Opracowały: Lucyna Moskal, Edyta Zakrzewska