14 i 15 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lekcji w kinie  pt. „Jak oni to zrobili czyli o efektach specjalnych”.

Uczniowie podczas spotkania z aktorem mieli okazję dowiedzieć się, co wspólnego z kinem mają matematyka, fizyka, chemia i odkryć, czym są domalówki. Przekonali się także, że w historii efektów specjalnych ogromne znaczenie ma film „Gwiezdne wojny”.

Po zajęciach uczniowie obejrzeli polski film pt. „Za niebieskimi drzwiami”, w którym było wiele przykładów omówionych wcześniej efektów specjalnych. Nie był to z pewnością stracony czas, gdyż warto wiedzieć, jak realizowane jest to, co nas zadziwia na ekranie, a film, w opinii młodzieży, pozostawił po sobie wiele pozytywnych wrażeń.

Opracowała: M. Kata