20171120_112442 - kopiaUczniowie klasy II BG wzięli udział w warsztatach z biomimetyki, które odbyły się w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Inspiracją dla warsztatów plastycznych była wystawa „Machiny Leonarda da Vinci”. Otaczająca nas przyroda jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, o czym doskonale wiedział Leonardo da Vinci projektując swoje machiny. Uczniowie zwiedzając wystawę zobaczyli machiny skonstruowane przez renesansowego geniusza, oraz dowiedzieli się czym jest biomimetyka.

Biomimetyka zwana inaczej bioniką, inżynierią bioniczną – to dział nauki zajmujący się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury, a jej celem jest konstruowanie lepszych maszyn, poprzez użycie rozwiązań opracowywanych przez naturę przez miliony lat.

Podczas warsztatów zaprojektowali na papierze swoje machiny, a następnie wykonali je w masie papierowej.

Opiekun:

mgr Renata Laskowska