124 października 2017 roku o godz. 16:30 w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie dzieci z klasy pierwszej na uczniów PSP nr 5.
Na uroczyste pasowanie klas pierwszych przybyli Rodzice, rodzeństwo, rodziny uczniów oraz zaproszeni goście. Uczniowie klasy pierwszej prezentowali swoje wiadomości i umiejętności, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Kolejnym etapem spotkania było uroczyste złożenie ślubowania na sztandar szkoły uczniów klasy pierwszej. Następnie p. Dyrektor dokonała aktu pasowania każdego dziecka na ucznia szkoły poprzez dotknięcie lewego ramienia magicznym ołówkiem.
Na pamiątkę przyjęcia naszych siedmiolatków w poczet braci uczniowskiej dzieci otrzymały tarcze szkolne oraz inne drobne upominki.

Opracowała: Zofia Bogusz