Pasowanie 1

Nadeszła wreszcie chwila, aby z z przedszkolaka zrobić ucznia 🎓.
Uczniowie klas pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 24 października w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w galowe stroje, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadzący uroczystość starsi koledzy powitali gorąco Panie Dyrektorki, zaproszonych gości oraz nauczycieli, rodziców, uczniów a szczególnie pierwszaków, którym „oddali głos”. W pięknych strojach, pierwszacy błysnęli talentem. Po zakończonej części artystycznej pasowani uczniowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Ta wspaniała uroczystość zapewne pozostanie długo w naszej pamięci!