W dniu 8 grudnia 2016 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbyła się Gala Wolontariatu 2016, zorganizowana przez przedstawicieli Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Patronat honorowy nad Galą Wolontariatu 2016 objęli Prezydent Miasta Stalowej Woli – Pan Lucjusz Nadbereżny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli – Pan Stanisław Sobieraj.
Podczas uroczystości dokonano rozstrzygnięcia konkursu plastycznego – „Pomaganie jest cool”, zorganizowanego przez przedstawicieli Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego celem była promocja wolontariatu. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

• uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej
  • uczniowie klas V- VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.

W pierwszej kategorii wiekowej – uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej zostało ocenionych 130 prac

I miejsce zajął Szymon Bober, uczeń klasy Ia

natomiast wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymała

Marcelina Faraś, uczennica kl. IIIb

W drugiej kategorii wiekowej – uczniowie klas V – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum zostało ocenianych 86 prac

I miejsce zajęła Oliwia Chyła, uczennica kl.Va

II miejsce zajęła Gabriela Jędrusińska, uczennica kl.IA G

III miejsce zajął Kacper Zychowicz, uczeń kl.IB G

natomiast wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali

Paweł Dziedzic, uczeń kl.IB G

Dawid Grzegolec, uczeń kl.Va

Koordynatorami konkursu były – p.Renata Laskowska i p.Renata Sitarz.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.