zd (7)

W II-gim semestrze roku szkolnego 2017/2018 w 10 stalowowolskich szkołach podstawowych został zrealizowany program profilaktyczny pt. „Stalowa Wola – Cyberbezpieczna”. Program powstał z inicjatywy pracowników Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Głównym celem przedsięwzięcia było edukowanie i uwrażliwienie młodych ludzi na właściwe zachowania w „wirtualnym świecie” oraz propagowanie spędzania wolnego czasu na „świeżym powietrzu”.

W ramach programu odbyły się spotkania uczniów klas: IVa, IVb, Va, Vb, VIa, VIb, VIIa z p. S. Kwietniem, dzielnicowym.

Pan P. Kuszaj, pracownik KPP w Stalowej Woli przeprowadził prelekcję dla rodziców uczniów.

Kolejnym działaniem było przeprowadzenie szkolnych eliminacji (w formie testu), w wyniku których została wyłoniona 3-osobowa drużyna, reprezentująca szkołę podczas konkursu. Najwyższe wyniki w teście uzyskali: Natalia Chciuk, uczennica kl. VIa,
Szymon Garbacz, uczeń kl. Vb i Jakub Gołębski, uczeń kl. IVb.

W dniu 11 czerwca 2018 roku odbył się konkurs, do którego przystąpili reprezentanci  10 stalowowolskich szkół. Drużyny zmagały się z zadaniami sportowymi w grach terenowych oraz wykazywali się wiedzą z zakresu cyberprzemocy.

Cieszymy się bardzo,

ponieważ reprezentanci naszej szkoły

zajęli  III  miejsce.

Natalce, Szymonowi i Jakubowi serdecznie gratulujemy!

Nagrody zwycięzcom wręczył mł. insp. Janusz Śnios, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli.