p (14)

W dniu 19.12.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się szkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek. W konkursie brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas szkoły podstawowej: Ia, Ib, IIa i IIIa. Uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki: „Była noc”, „Świeć gwiazdeczko, świeć”, „Hola, hola, pasterze z pola”, „Bosy pastuszek”, „Dnia jednego”. Podczas obrad jury wszyscy razem zaśpiewaliśmy: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Lulajże Jezuniu”.
Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: pani Maria Nawalny, pani Renata Sitarz, pani Sylwia Wojdyło, pan Krzysztof Skrzypek oraz pan Piotr Wolan. Dzieci przepięknie zaprezentowały powyższe utwory zostawiając jury twardy orzech do zgryzienia.
Komisja jednogłośnie przyznała I miejsce artystom z klasy Ib, większością głosów na II miejscu znalazła się klasa IIIa, zaś III miejsce zajęła klasa Ia. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy z rąk pani dyrektor Lucyny Moskal oraz drobne słodkości.