Wycieczka do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik, spacer po  Starówce, zwiedzanie stadionu Legii.

10 maja 2017 r. uczniowie klas I BG, II AG oraz uczennice kółka muzycznego wraz z opiekunami: panią Barbarą Wilczyńską, panią Renatą Laskowską, panią Iwoną Jabłońską i panią Moniką Kolańską udali się na wycieczką szkolną do Warszawy.

Celem podróży było zwiedzanie obiektów znajdujących się na Krakowskim Przedmieściu, Centrum Nauki Kopernik i stadion Legii.

Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się.  Uczniowie poznawali  prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Po emocjonującym pobycie w Centrum Nauki spacerem udali się na Starówkę, by tam  podziwiać zespół architektury zabytkowej  z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy otoczonych pierścieniem murów obronnych z XIV – XVI wieku.  Uczniowie zwiedzając Stare Miasto, podziwiali Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski.

Wielki zachwyt wzbudził stadion Legii. Jest wśród uczniów wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Czas spędzony  tam, to mnóstwo opowieści o historii Legii i sukcesach nie tylko w piłce nożnej.

Uczestnicy wycieczki podczas pobytu w stolicy wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

Opracowała:

Renata Laskowska