28 października 2013 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach w plenerze, które odbywają się w nowo otwartym Parku 24 (za budynkiem kina Ballada). Miejsce to stworzone jest, aby uczniowie przez zabawę i działanie  poznawali matematykę oraz przyrodę. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach utrwalających znajomość  liczb i  kolorów.  Pogoda oraz warunki przeprowadzenia zajęć były tego dnia wprost wymarzone. Zajęcia były prowadzone przez animatorkę z Domu Kultury w Stalowej Woli i trzeba przyznać, że całość przebiegała sprawnie i z zaangażowaniem wszystkich uczestników. Z całej grupy zostało wybranych pięciu kapitanów, którzy odtąd kierowali swoimi zespołami różniącymi się kolorem plakietki. Każdy zespół dostawał zadanie do wykonania i uzyskiwał za nie punkty, jeśli zadanie wykonywali wszyscy członkowie zespołu. Zadania polegały na znalezieniu wskazanego obiektu, przeliczeniu elementów, odszukaniu przedmiotów w określonym kolorze, zbiorowym wykonaniu rysunku. Rywalizacja była wielka. I jakie emocje!  Dały one znać o sobie kiedy przyszło rozstrzygnięcie i  wyłonienie zwycięzców. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani na zakończenie zajęć  kolorowanką do samodzielnego pomalowania a zwycięzcy dodatkowo otrzymali kolorowy breloczek.

Trzeba dodać, że zajęcia wymagają rezerwacji, ponieważ cieszą się wielkim zainteresowaniem!