Rodzicu! – Zapisz swoje dziecko do klasy sportowej!

Zapraszamy do zapisów uczniów do  klasy IV sportowej  Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli.

W roku szkolnym 2017/2018 utworzona zostanie sportowa klasa IV.  Sportem, w którym odbywać się będzie szkolenie sportowe będzie lekka atletyka.

Klasy sportowe w naszej szkole to już kilkunastoletnia tradycja – można przeczytać o działaniach klasy, zawodach, sukcesach uczniów na różnych szczeblach na naszej stronie w zakładce aktualności, sukcesy.

Zalety klasy sportowej:

• Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.
  • Sport, w zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego, pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż  czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić mu się na nauce.
  • Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i  chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.
  • Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas  wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.
  • Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i zachęcamy do zapisania swojego dziecka do klasy sportowej – to słuszna decyzja, którą szybko potwierdzi uśmiech na twarzy Państwa dziecka.